Pamir dachy kompleksowo - Tczew

Trwałośc pokrycia

˒ Oferta ˒ Trwałośc pokrycia

Trwałość pokrycia


Dach to parasol dla domu, powinien być idealną osłoną, całkowicie nieprzepuszczalną wodę, nie można dopuścić aby wnętrze w jakikolwiek sposób ucierpiało od tej strony.

Dach to spokój na kilkadziesiąt lat, a może i kilkaset. Tak przynajmniej powinno być, zależnie od wyboru materiału i solidnego wykonawcy, który ten materiał położy.
Klient zakładający dach nie powinien zaglądać na niego bardzo bardzo długo, ewentualnie żeby założyć nową antenę satelitarną lub wyczyścić komin, oczywiście jeżeli nie ma w pobliżu kominiarza .Dachówki powinny leżeć spokojnie na Państwa dachu od kilkudziesięciu lat w przypadku dachówek cementowych do prawie a może ponad stu przy dachówkach ceramicznych. Producenci dachówek dają w większości 30 lat gwarancji na swoje wyroby.


Blachodachówka czy blacha trapezowa to około 40 lat spokoju na Państwa dachu. Producenci w większości gwarantują od siebie 10 lub 15 lat (tylko w przypadku powłok z puralu).
Papy termozgrzewalne i gonty bitumiczne przy przeważnie 20 letniej gwarancji producentów wytrwają na Państwa dachu około 30 – 40 lat. Należy przy papie termozgrzewalnej zwracać uwagę na to czy jest modyfikowalna.
Prawdziwymi rekordzistami jeżeli chodzi o długotrwałość są blachy miedziane kładzione na rąbek (na pewno ponad 100 lat, a może i więcej jak można się przekonać patrząc na dachy gotyckich kościołów) oraz ostatnio modne dachy z blachy tytancynkowej, podobnie trwałe jak te z miedzi.

Jeżeli chodzi o rynny, to te z miedzi i tytancynku na pewno będą Państwu służyły najdłużej.
Rynny metalowe powlekane plastizolem lub puralem, skandynawskiego pomysłu obecnie najbardziej popularne wśród klientów, wiążąc ze sobą trwałość i przystępną cenę, powiszą tak jak blachodachówki, też kilkadziesiąt lat.
Rynny PCV posiadające również 10 letnią gwarancję producenta, zależnie od warunków klimatycznych będą na Państwu dachu doskonałym trwałym dodatkiem.
Niegdyś popularne ocynowane rynny mają na rynku najlepszą cenę, jednak jeżeli chodzi o trwałość wypadają najsłabiej wśród wszystkich rodzajów.

Jeżeli o okna dachowe to jakość i rodzaj należy skonfrontować z przeznaczeniem pomieszczenia, w którym to okno ma być zamontowane. W wyborze rodzaju warto oprzeć się też na marce producenta okien. Gwarancja to około 10-20 lat, zależnie od typu.

Pozostałe akcesoria założone na Państwu powinny wykazać się taką samą trwałością jak pokrycie podstawowe położone na całej połaci. Pod pozostałymi akcesoriami rozumiemy wszelkie obróbki dekarskie, system komunikacji dachowej, zabezpieczenie przedśniegowe, kominki wentylacyjne itp.
I cóż można napisać więcej o dachach, powinny wytrzymać każdą burzę i najbardziej ulewny deszcz, silne wiatry i wichury, grad a nawet i huragany. Nie może ich zniszczyć erozja, korozja ani palące słońce.

 

Przykładowe gwarancje producentów:

 

- Blachodachówka Ruukki - gwarancja techniczna od 30 - 50 lat, gwarancja estetyczna od 10 - 20 lat,

Blachodachówka Balex Metal Spektrum - 10 lat gwarancji

 

- Dachówki ceramiczne Tondach - 33 lata gwarancji,

- Dachówki ceramiczne Meyer Holsten - 30 lat gwarancji,


Dachówka Cementowa Brass - 30 lat gwarancji,

Dachowka Cementowa Euronit - 30 lat gwarancji 

pamir logotyp 83-110 Tczew ul. Łąkowa 10
tel./fax 058/ 531 61 85
e-mail: pamirdachy@o2.pl
Strona główna O firmie Oferta Galeria
Kontakt Promocje Usuwanie azbestu Aktualnosci
Agencja reklamowa Tczew - bannery, ulotki, strony internetowe.